Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

LISTERINE® KULLANIM KILAVUZU VE COVID-19 SALGINI

ÖNERİLEN ŞEKİLDE KULLANIN

LISTERINE®'in COVID-19'a karşı etkili olup olmadığına dair bazı tüketici soruları gelmektedir. Tüketicilerimizin sağlığı ve güvenliği önceliğimizdir. Aşağıda LISTERINE®'in üreticileri tarafından sıkça sorulan sorulara verilen yanıtları bulacaksınız.

LISTERINE® ile ağzın çalkalanması COVID-19 enfeksiyonu riskini azaltır mı?

Hayır. LISTERINE®, ağız kokusunu, plak oluşumunu ve diş eti problemlerini önlediği kanıtlanmış günlük bir ağız bakım ürünüdür. LISTERINE® ağız bakım ürünü , COVID-19 enfeksiyonları ile ilgili riski azaltmak, bu riskleri önlemek veya tedavi etmek için tasarlanmamıştır. Tüketicilerimiz, ellerin sık sık yıkanması, sosyal mesafenin korunması ve ellerle gözlere, ağza ve buruna dokunmaktan kaçınılması da dahil olmak üzere, kamu sağlık makamlarının öngördüğü önleyici tedbirleri takip etmesi gerekmektedir.

LISTERINE®, alkol içermesi nedeniyle, el dezenfektanı veya yüzey dezenfektanı olarak kullanılabilir mi?

Hayır.Hastalık Kontrol ve Tedavi İdaresi (CDC), kendinizi korumanız için en az %60 alkol içeren el dezenfektanlarının kullanılmasını önermektedir. Sadece bazı LISTERINE® çeşitlerinde alkol bulunmaktadır ve bunlarda bulunan alkol miktarı da yaklaşık %20'dir. LISTERINE®, el dezenfektanı veya yüzey dezenfektanı olarak kullanılması amaçlanarak üretilmemiştir ve bu şekilde kullanımı faydalı olmayacaktır. 

Ağız çalkalama dışında da LISTERINE® kullanabilir miyim?

Ağız bakım faydaları sunan pek çok LISTERINE® çeşidi mevcuttur. LISTERINE® ağız bakım ürünleri sadece, ağız kokusu, plak, çürük, diş eti problemleri ve diş lekeleri gibi yaygın ağız sağlığı sorunlarını önlemeye yardımcı olmak için kullanılmak üzere geliştirilmiştir. LISTERINE® ağız bakım ürünleri, boğazı çalkalamak için değil, sadece ağzı çalkalamak için kullanılmalıdır. Ürünün size uygun olup olmadığından emin olmak ve ürünü talimatlara göre kullanmak için lütfen ürün etiketini okumayı unutmayın.

LISTERINE® boğaz ağrısını önler mi?

Hayır. LISTERINE® ağız bakım ürünleri, sadece, ağız kokusu, plak, çürük, diş eti problemleri ve diş lekeleri gibi yaygın ağız sağlığı sorunlarını önlemeye yardımcı olmak için kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Boğaz ağrısını tedavi etmek, önlemek veya azaltmak konusunda doktorunuza başvurmalısınız.

LISTERINE® , COVID-19'a neden olan koronavirüsü öldürür mü?

Hayır. LISTERINE® ağız bakım ürünü, COVID-19'a neden olan koronavirüsü öldürdüğü klinik olarak kanıtlanmamıştır.  LISTERINE®, ağız kokusunu, plağı ve diş eti problemleri önlediği kanıtlanmış günlük bir ağız bakım ürünüdür.

LISTERINE®, COVID-19 salgınında bana nasıl yardımcı olabilir?

LISTERINE®, ağız kokusu, plak, çürük, diş eti problemleri ve diş lekeleri gibi yaygın ağız sağlığı sorunlarını önlemeye yardımcı olmak için kullanılmak üzere geliştirilen bir ürün yelpazesine sahiptir. LISTERINE®, diş hekimi randevularınız arasındaki dönemde ağız hijyeninizi korumanıza yardımcı olabilir. Lütfen diş hekiminiz ile iletişim kurun.

Çağrı Merkezi ve Müşteri Destek Hattı Hizmetinde Yavaşlama

Şu anda yaşanan halk sağlığı krizi nedeniyle, Çağrı Merkezimize ve Tüketici Destek Hattımıza ulaşmakta gecikmeler yaşayabilirsiniz. Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz. Bu zorlu dönemde size ve ailenize en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz.

By submitting this information, you agree that the data entered on this form will be processed in accordance with the LISTERINE.fr confidentiality charter. Emails sent to and from this site cannot be made secure, and we advise you to take individual precautions when choosing the information which you send to us.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.
In accordance with the law of 6 January 1978 on information technology, files and freedom, amended by the law of 6 August 2004, you have the right to access, correct and delete personal data held under the conditions defined in the confidentiality charter.