Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

FIRÇANIN YARIM BIRAKTIĞINI LISTERINE® TAMAMLAR

Fırçanın yarım bıraktığını Listerine<sup>®</sup> bitirir.

Diş fırçalama ve diş ipi kullanımı dişlerimizin hijyeni için çok önemlidir. Ancak dişlerimiz ağzımızın sadece %25'ini kaplamaktadır. Diş fırçası ve diş ipi kalan %75'lik ağız yüzeyi temizlemekte ise bize sınırlı fayda sağlayabilmektedir.

LISTERINE® tam da bu noktada kurtarıcı olarak devreye girer. LISTERINE®, ağzın her bölgesine ulaşabilir; fırçanın ve diş ipinin ulaşamadığı alanlarda bile komple ağız hijyeni sağlar.

LISTERINE®, esansiyel yağlar içeren bir formüle sahiptir ve bu yağlar:

  • Fırçalamadan sonra arta kalan plağın giderilmesine yardımcı olur.
  • Plak biyofilme -ağzınızın iç yüzeyini kaplayan çok ince bir mikroskobik organizma katmanı- etki eder.
  • Uzun süre ferah bir nefese sahip olmanızı sağlar.

Fırçalamanın ötesine geçme

Plak miktarındaki azalmayı test etmek için altı ay boyunca gerçekleştirilen bir çalışma, günlük diş fırçalamaya ek olarak ip kullanımının ağızdaki plak miktarını fazladan sadece %9 oranında azalttığını göstermiştir. Günde iki kere fırçalama, ip ve LISTERINE® kullanımı, sadece fırçalama ve ip kullanımı ile karşılaştırıldığında plak miktarını fazladan %52 oranında azaltmıştır.

Kısa bilimsel bilgi

Plak, diş eti hastalığının temel sebebidir. Plak oluşumu, dişlerinizi fırçaladıktan hemen sonra başlayabilir. LISTERINE® diş fırçasının ulaşamadığı yerlere de ulaşarak ağızda derinlemesine temizlik sağlar.