Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

DAHA BEYAZ DİŞLER İÇİN EVDE GERÇEKLEŞTİRİLEBİLECEK BAKIM

Dişlerinizin donukluğu yüzünden artık gülmeye cesaret edemiyor musunuz? İçiniz r

Dişlerinizin donukluğu yüzünden artık gülmeye cesaret edemiyor musunuz? İçiniz rahat olsun, diş minesinde leke oluşumu yüzeysel ise, diş lekelenmesinde geri dönüş de mümkündür. Evde uygulayabileceğiniz bakım yöntemleri ile dişlerinizin rengini iyileştirebilirsiniz.

DAHA BEYAZ DİŞLER İÇİN BEYAZLATICI DİŞ MACUNU

Diş minesi ayna gibidir. Işığı yansıtır. Ne var ki, zamanla  yansıtma kapasitesi azalır. Beyazlatıcı diş macunu, dişlerin yüzeyini daha pürüzsüz ve ardından daha parlak hale getirerek dişlerin tekrar ışığı yansıtmasını sağlar. Dolayısıyla, beyazlatıcı diş macunu dişlerin rengini değiştirmez. Aşamalı olarak diş yüzeyini cilalar ve dişlerin parlamasını sağlar.  

→ Pratik tavsiye

Beyazlatıcı diş macunu aşındırıcı olabilir; her zamanki diş macununuzla dişlerinizi fırçaladıktan sonra LISTERINE® STAY WHITE  ağız bakım ürününü kullanmayı deneyin. Formülünde çinko klorür içeren bu güçlü ağız bakım ürünü, tartar oluşumunu azaltarak lekeler ile mücadele eder.

SARARMIŞ DİŞLER İÇİN BEYAZLATICI SETLER: SONUÇLAR VE ÖNLEMLER

Dişlerin renginde dış faktörler (gıda, sigara, vs.) etkili ise beyazlatıcı setler kullanılabilir. Bunlar, diş fırçalama sonrasında doğrudan dişe uygulanabilecek ürünlerdir.  Bu ürünlerin temeli, hidrojen peroksit (oksijenli su) içeren veya açığa çıkaran maddelerdir. Konsantrasyonları, diş cerrahisinde kullanılanlardan daha azdır. Ancak, içerdiği konsantrasyona, ürünün kullanıldığı süreye ve kullanım sıklığına bağlı olarak bu ürünlerin etkisi daha çabuk veya yavaş, daha yoğun veya az olabilir ve ürünler dişlerde aşırı hassasiyete, diş minesinde değişime ve iritasyona sebep olabilirler.

Önlem olarak:

  • Herhangi bir diş beyazlatıcı tedaviye başlamadan önce diş hekimine muayene olmalısınız.
  • Setinizi, dişleriniz sağlıklı ise kullanın.
  • Diş minesinin değişime uğramasını engellemek için tedavinin süresini ve sıklığını azaltın.
  • Talimatları daima dikkatli bir şekilde okuyun

→ Pratik tavsiye

Uyarı! Aşırı derecede aşındırıcı olduğu için toz bikarbonat kullanımı kesinlikle önerilmemektedir.  Diş minenizin, geri dönüşü olmayacak şekilde hızla yıpranmasına sebep olabilirsiniz!  Benzer şekilde, limon suyunun da olumsuz etkileri vardır. Tartar ve plak üzerinde etkilidir ancak, yüksek asit oranı diş minesinde mineral kaybına sebep olur.

Dipnot listesi