Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

HASSASİYET

Diş hassasiyeti yaygın bir şikayettir ancak ek ağız sağlığı önlemleri ile bu problemle baş edebilirsiniz. Dişlerimin hassaslaşmasının sebebi nedir? Normal, sağlıklı bir diş, neredeyse tırnak kadar sağlamdır. Dişteki sert koruyucu katman (diş minesi), vücuttaki en sert maddelerden biridir ve hassasiyete karşı iyi bir koruma sağlar. Görevi, sinirleri ve kan akımını içeren dişin yumuşak iç kısmını korumaktır. Diş mineniz incelirse, minenin altındaki kısımlar açığa çıkar. Bu gerçekleştiğinde bu kısımlar daha hassaslaşır ve sıcak ve soğuk sizde daha çok daha fazla ağrıya sebep olur. Dişlerimin hassas olmasının sebebi nedir? Diş hassasiyetinden şikayetçiyseniz, yalnız değilsiniz. Diş hassaslığı oldukça yaygındır , hesaplamalara göre nüfusun yarısında hassas diş sorunu bulunmaktadır. Çoğu insan, sıcak veya soğuk bir şey yediğinde dişlerinin hassasiyetinin farkına varır. Ancak, bu problemi yaşamaktaysanız, hafif bir soğuk hava esintisi bile irkilmenize sebep olabilir. Endişelenmeyin, diş hassasiyeti mutlaka karmaşık veya rahatsızlık verici bir diş tedavisi gerektirmez. Bunun yanı sıra, bu durum, ağız sağlığınızı iyileştirmeniz gerektiğine dair bir işarettir ve ihmal edilmemelidir. Hassasiyete karşı dişlerinizi koruyacak birkaç basit ipucu: 1. Günde iki kere nazik bir şekilde dişlerinizi fırçalayın; diş hekiminiz hassas bir diş macunu önerebilir. 2. Diş ipi veya interdental (diş arası) diş fırçası ile günde en az bir kere dişlerinizin arasını fırçalayın. 3. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa dişlerinizi fırçaladıktan sonra 30 saniye boyunca ağzınızı LISTERINE® TOTAL CARE SENSITIVE ile çalkalayın. Diş hassasiyetinin başlıca sebepleri nedir? Diş hassasiyetinin birkaç sebebi vardır; • Diş minesini yıpratan sıradan gıda ve içeceklerin sebep olduğu asit erozyonu. • Şekerli gıdalar – diş eti çekilmesine ve hassas alanların açığa çıkmasına sebep olabilecek bakteri oluşumunu arttırırlar. • Çok sert bir şekilde fırçalama. Çok sert fırçalama bir sorundur ve aşırı fırçalama diş minesinin aşınmasına sebep olur.

By submitting this information, you agree that the data entered on this form will be processed in accordance with the LISTERINE.fr confidentiality charter. Emails sent to and from this site cannot be made secure, and we advise you to take individual precautions when choosing the information which you send to us.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.
In accordance with the law of 6 January 1978 on information technology, files and freedom, amended by the law of 6 August 2004, you have the right to access, correct and delete personal data held under the conditions defined in the confidentiality charter.