Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

MARKANIN TARİHİ

LISTERINE®, modern tıbbın başlangıcına uzanan, 130 yıldan uzun bir geçmişe sahiptir. Her şey, 1860 yılında Sir Joseph Lister’in çalışmalarıyla başladı. O dönemlerde İngiliz doktor ve cerrah, ünlü bilim adamı Louis Pasteur’ün teorilerini uygulamaktadır: bu teoriler, birçok enfeksiyonun sebebinin görünmez mikroplar olabileceğini belirtmektedir. 1865 yılında Sir Joseph Lister,  havadaki  pulverize antiseptik ile sterile edilen bir odada ameliyat gerçekleştiren ilk cerrah olmuştur. Bu yöntem sayesinde, 19. yüzyıl boyunca hastaların ölüm oranında gözle görülür bir azalma gerçekleşmiştir. Daima hatırlanacak biri 1876 yılında, çalışma faaliyetleri ile ilgili olarak gerçekleştirilen bir konferansın ardından Sir Joseph Lister, LISTERINE® tarihinde önemli rol oynayacak iki adamın çalışmalarına dikkat çekmiştir: Doktor Joseph Lawrence, markanın yaratıcısı Robert Wood Johnson, günümüzde ürünün sahibi Johnson & Johnson grubunun kurucusu İki adam, bir amaç: cerrahi pratikleri modernleştirmek… 1879 yılında Doktor Joseph Lawrence, Sir Joseph Lister’in araştırmalarından ilham alarak kendi laboratuarlarında benzersiz bir formül geliştirdi ve bu formüle LISTERINE® adını verdi. Ardından, eczacı Jordan Wheat Lambert ile birlikte Lambert Pharmaceutical Company’i kurdular. Bu firmada, ameliyathanelerde dezenfektan ve yaraları temizleme solüsyonu olarak kullanılan LISTERINE® ürününü ürettiler ve sattılar. Günümüzde… LISTERINE® günümüzde günlük ağız bakım ürünü olarak kullanılmaktadır. Ürünün amacı, diş fırçalamayı destekleyerek ağız hijyenini daha iyi bir seviyeye getirmektir. LISTERINE® dünya çapında bir milyardan fazla insan tarafından kullanılmaktadır.

By submitting this information, you agree that the data entered on this form will be processed in accordance with the LISTERINE.fr confidentiality charter. Emails sent to and from this site cannot be made secure, and we advise you to take individual precautions when choosing the information which you send to us.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.
In accordance with the law of 6 January 1978 on information technology, files and freedom, amended by the law of 6 August 2004, you have the right to access, correct and delete personal data held under the conditions defined in the confidentiality charter.