Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

JOHNSON & JOHNSON TÜKETİM ÜRÜNLERİ GRUBU DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ'NÜ DESTEKLEMEKTEDİR.

Küresel COVID-19 salgınının etkileri yadsınamaz. Tüketicilerimize, Dünya Sağlık Örgütü'nün sağladığı bilgileri ve tavsiyeleri takip etmelerini öneriyoruz.

Johnson & Johnson Tüketim Ürünleri Grubu olarak, tüm dünyadaki toplumlara ve bireylere, COVID-19'un yarattığı şiddetli etkiyi yönetebilmeleri için yardımcı olmaya kararlıyız.  Ekiplerimiz, LISTERINE® markalı ürünler de dahil, talebin yüksek olduğu tüketici sağlığı ürünlerinin üretimini sürdürmek üzere aktif olarak çalışmaktadır. 

 

COVID-19 tüm dünyadaki sağlık hizmetleri kaynaklarını zorlamaktadır ve dolayısıyla, insanların sağlıklarını korumalarına ve zaten sıkıntıya giren sağlık hizmetleri sisteminin dışında kalmaya yardımcı olmamız her zamankinden daha büyük önem taşıyor. Ağız bakım ürünü kişisel hijyene odaklanan tüketicilerimiz tarafından yoğun talep görmektedir.  Bir yandan en yüksek kalite ve güvenlilik seviyesini korumaya devam ederken, diğer yandan da yüksek talep gören ürünlerimizin tedariğini sürdürmek üzere, üretime kesintisiz olarak devam etmeye odaklanıyoruz.

 

LISTERINE® ağız bağım ürününün COVID-19'a karşı etkili olup olmadığına dair bazı tüketici soruları gelmektedir. Tüketicilerimizin sağlığı ve güvenliği önceliğimizdir.  Aşağıda LISTERINE® hakkında sizler tarafından sıkça sorulan sorulara verilen yanıtları bulacaksınız.

LISTERINE® ile ağzı çalkalamak COVID-19 virüsünü öldürür mü?               

Hayır. LISTERINE®, ağız kokusunu, plak oluşumunu ve diş eti problemlerini önlediği kanıtlanmış günlük bir ağız bakım ürünüdür.  LISTERINE® ağız bakım ürünü, korona virüse karşı test edilmemiştir ve COVID-19'u önleme veya tedavi etme gibi bir amacı yoktur. Tüketicilerimizin, ellerin sık sık yıkanması, sosyal mesafenin korunması ve ellerle gözlere, ağza ve buruna dokunmaktan kaçınılması da dahil olmak üzere, Dünya Sağlık Örgütü’nün öngördüğü önleyici tedbirleri takip etmesi gerekmektedir.

 

LISTERINE®, alkol içermesi nedeniyle, el dezenfektanı veya yüzey dezenfektanı olarak kullanılabilir mi?

Hayır. Hastalık Kontrol ve Tedavi İdaresi (CDC), kendinizi korumanız için en az %60 alkol içeren el dezenfektanlarının kullanılmasını önermektedir. Sadece bazı LISTERINE® çeşitlerinde alkol bulunmaktadır ve bunlarda bulunan alkol miktarı da yaklaşık %20'dir. LISTERINE®, el dezenfektanı veya yüzey dezenfektanı olarak kullanılması amaçlanarak üretilmemiştir ve bu şekilde kullanımı faydalı olmayacaktır. 

Çalkalama dışında da LISTERINE® kullanabilir miyim?

LISTERINE® sadece, ağız kokusu, plak, çürük, diş eti problemleri ve diş lekeleri gibi yaygın ağız sağlığı sorunlarını önlemeye yardımcı olmak için kullanılmak üzere geliştirilmiştir.   LISTERINE®, boğazı çalkalamak için değil, sadece ağzı çalkalamak için kullanılmalıdır. LISTERINE® çok geniş bir ürün çeşidine sahiptir. Ürünün size uygun olup olmadığından emin olmak ve ürünü talimatlara göre kullanmak için lütfen ürün etiketini okumayı unutmayın.

LISTERINE® boğaz ağrısını önler mi?

LISTERINE® sadece, ağız kokusu, plak, çürük, diş eti problemleri ve diş lekeleri gibi yaygın ağız sağlığı sorunlarını önlemeye yardımcı olmak için kullanılmak üzere geliştirilmiştir.  Boğaz ağrısını tedavi etmek, önlemek veya azaltmak konusunda doktorunuza başvurmalısınız. 

LISTERINE® virüsleri öldürür mü?

Hayır. LISTERINE® ağız bakım ürünü hiçbir korona virüs alt türüne karşı laboratuvar ortamında dahi test edilmemiştir. LISTERINE®, ağız kokusunu, plak oluşumunu ve diş eti problemlerini önlediği kanıtlanmış günlük bir ağız ürünüdür.

LISTERINE®, COVID-19 salgınında bana nasıl yardımcı olabilir?

LISTERINE®, ağız kokusu, plak, çürük, diş eti problemleri ve diş lekeleri gibi yaygın ağız sağlığı sorunlarını önlemeye yardımcı olmak için kullanılmak üzere geliştirilen bir ürün yelpazesine sahiptir. LISTERINE®, diş hekimi randevularınız arasındaki dönemde ağız hijyeninizi korumanıza yardımcı olabilir.  Lütfen diş hekiminiz ile iletişim kurun.

Çağrı Merkezi ve Müşteri Destek Hattı Hizmetinde Yavaşlama

Şu anda yaşanan halk sağlığı krizi nedeniyle, Çağrı Merkezimize ve Tüketici Destek Hattımıza ulaşmakta gecikmeler yaşayabilirsiniz. Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz. Bu zorlu dönemde size ve ailenize en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz.